A MAGYAR NYELV MINT ÚTIKÖNYV AZ ÉLET NEVŰ TÚRÁHOZ

Vakon és süketen éltünk idáig...

Itt részleteket olvashatsz

 A MAGYAR NYELV MINT  ÚTIKÖNYV

 AZ ÉLET NEVŰ TÚRÁHOZ 

című könyvből:



A Magyar nyelv mint filozófiai rendszer



 A magyar nyelvattól függetlenül, hogy napjainkban csak a kommunikációra használjuk, és hogy néhány tudósnak mondott ember azt állítja róla hogy csak kétezer éves – mégis önmagán, a saját logikáján keresztül bebizonyítja bárkinek akit érdekel azt, hogy nem csak egy nyelv. Hanem egy nyelvnek is használható, vagy mondhatjuk inkább úgy is, hogy nyelvnek álcázott filozófiai rendszer.

  Akiknek nincs szükségük filozófiára, azok nyugodtan beszélgethetnek a segítségével, hiszen kifejezően és formailag is szépen el lehet rajta mondani bármit, ami a modern élethez kell. A kifejezőségét hatalmas szókincse teszi lehetővé, a formai szépsége mögött pedig egyedi szabályai állnak – melyek kizárják a rosszul hangzó és nyelvtörő mássalhangzó torlódásokat – a magánhangzók árnyalati gazdagsága, hosszú és rövid változataik éles megkülönböztetése, pedig nagyon szép egyedi ritmust és dallamvilágot ad ennek a nyelvnek. Így beszélgethet, énekelhet, szavalhat, vagy regélhet rajta a nép – amelyik még manapság is használja, – nem lehet rá panasza senkinek. Hiszen híven, mondhatjuk veretesen szolgálja őket.

 De útmutatásai, mondhatjuk úgy is hogy filozófiája, mely szintén páratlanul magas fokú, a legutóbbi ezer évben a háttérbe szorult. Nem magától vonult vissza, ilyet önszántából nem is tehetett volna. Erőszakkal, tűzzel és vassal szorították háttérbe, megpróbálva eltüntetni mindent ami erre a filozófiára emlékeztet. Hogy miért nyilvánították károsnak ezt a fajta életszemléletet, azt mindenkinek a saját értékítéletére bízhatjuk, akinek van türelme ahhoz hogy átrágja magát ezen tanulmányon. De a szellemiség, amely létrehozta ezt a rendszert, itt lebeg körülöttünk azóta is szinte rezzenetlenül.

  Mert az ősök, kitörölhetetlenül beleszőtték nyelvükbe a nyelvtani szabályokkal együtt a világnézetüket is. Aki pedig kíváncsi rá, annak nem kell mást tennie, csak meg kell vizsgálnia a szavak réteges jelentése mögötti útmutatásokat, s már is rátalált az ős nyelvalkotók eme károsnak bélyegzett életfilozófiájára, ami jó ezer évig pihent, rejtőzködött, bujkált a szavak között. Arra várt, hogy eljöjjön az idő, amikor az őt fojtogató szellemiség végre enged a szorításából és ő felébredhet Csipkerózsika álmából. Várt, csak várt, hogy mint egy herceg eljöjjön az új nemzedék, s felébressze véget vetve a gonosz varázslatnak.

  Hogy ki és mikor lehelte bele ezt a felettébb rejtélyes és a mai ember számára is hihetetlenül fejlettnek látszó szellemiséget ebbe a nyelvbe, még tisztázásra vár. De aki erre a titokra fényt derít, az valószínűleg az egész történelemtudományt gyökerestül átíró és megreformáló felfedezést tesz. Mi egyelőre annyit tehetünk, hogy nyomába eredünk az ősök szellemének, s megpróbáljuk még jobban láttatni a nyilvánvalót. Leporolva ezt az ezer éve tétlenségre ítélt szellemiséget, aminek a bölcsességei egyes esetekben a modern huszonegyedik századi tudomány felfedezéseivel vetekszenek. Sőt, néha túl is lépik azt.


Hogyan kerülhetett nyelvünkbe ez a döbbenetesen mély szellemiség? Ezzel kapcsolatban egy másik rejtélyt is tisztáznunk kell!




Az emberiség fejlődése lineáris, vagy cikikusan változik?


Erre persze száz emberből kilencvenkilenc rögtön rávágja, hogy lineáris. Hiszen ezt tanítják az iskolákban. De a világon egyre több emberben fogalmazódik meg egy új elmélet. Ez a gondolatsor a hivatalos tudomány számára még új, de napjaink történései és egy több mint hatezer éves elmélet meglepő egybecsengése új irányt mutathat!


A cáfolat első része, napjaink történéseiben rejlik:


 „A modernnek mondott nyugati civilzációnak 600 év kellett ahhoz, hogy „a föld lapos és minden körülötte kering” című dogmától, eljusson az űrutazásig. Az első lépés ötszáz évig tartott. Aztán elég volt 50 év, a következő lépéshez 10 év kellett, majd 5, majd ma már 2 év elég ahhoz, hogy a rendelkezésünkre álló információhalmaz a világunk dolgairól megduplázódjon.”


(Ezek az adatok a NASA honlapjáról származnak)



 A fejlődés hihetetlen ütemben gyorsul. Ami az emberiség jelenlegi történetírásának az alapját, magával a létével megkérdőjelezi. Hiszen hogyan lehet valami lineáris, ami az elmúlt száz évben ilyen non lineárissá vált.


A könyvben ezen kívül részletes ismertetésre kerül a Védikus cikluselmélet, ami egy több mint hatezer éves, zseniális zárt rendszert tár elénk a világ működéséről. Egyébként egyre több tudós embert ejt ámulatba a cikuselmélet megalkotóinak tájékozottsága. Vajon honnan vették az információikat, amik a modern tudományt is lecke elé állítják, ha a fejlődés lineáris?


Főoldal                        Tovább

Kapcsolat




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 35
Heti: 253
Havi: 590
Össz.: 280 937

Látogatottság növelés
Oldal: Részletek a könyvből I.
A MAGYAR NYELV MINT ÚTIKÖNYV AZ ÉLET NEVŰ TÚRÁHOZ - © 2008 - 2024 - utikonyv.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »